Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klub a děti

Malých vodáků je v Avzo jako šafránu.Dnešní děti,pokud nemají doma rodiče kteří mají zájem a třeba jsou a nebo byli vodáky a děti popostrčí , se do klubu právě moc nehrnou.Současná doba těmto zájmům také moc neprospívá,mládež sedí doma u počítačů a různých her,většinu z nich to ven právě moc netáhne a když se rozhlédnete a poptáte zjistíte,že spousta klubů již dávno zanikla a nebo zvolna zaniká.Toto zatím vodáckému  klubu Avzo nehrozí,členská základna je veliká, ale je pomalu třeba začít omlazovat a vychovávat následovníky.

Podmínky pro mladé vodáky v klubu jsou velmi dobré,materiální vybavení loděnice skvělé (14 plastových lodí, 11 laminátových, jedna pramice a velký závodní raft pro 5-6 osob, cca 20 vest,přilby,mnoho pádel). Větší  " suché akce "  se odehrávají na pozemku bývalé střelnice Avzo která je majetkem vodáků,na pozemku stojí velký montovaný dům a v roce 2008-2009 tu vodáci svépomocí vybudovali hřiště na tenis a nohejbal.Pořádají se tam různé akce-turnaje v nohejbalu,oslavy výročí členů klubu,Čarodky atd. a samozřejmě v rámci samosprávy brigády ,ukončené většinou opékáním nebo grilováním  (aby to nebylo jen o práci)

Dětem se věnují členové klubu ve svém volném čase i mimo Nové Dvory- Milda Čepek vede vodácký kroužek na ZŠ  v Týnci nad Labem,Mirek Karela zakládá vodácký kroužek na ZŠ Žehušice a Jirka Pech se pokouší o získání co nejvíce mladých vodáků do domovského přístavu Nové Dvory. Milda Čepek pořádá každoročně i vodácké putovní tábory pro děti.Členové Avzo jsou na práci s dětmi proškoleni a ti,kteří s nimi pracují pravidelně absolvovali i výcvik záchrany z divoké vody atd.

Cílem vedení vodáckého klubu Avzo je tento rok (2010) získat co nejvíce mladých vodáčků,kteří budou v tomto krásném zájmovém sportu pokračovat.

Pokusíme se oslovit i děti z blízkého okolí (Kutná Hora,Malín,Jakub,Církvice,Hlízov), kde to bude hlavně o tom,zda jejich rodiče obětují svůj čas a děti na schůzky a různé akce dopraví.Doufáme,že nám v tom pomohou i Základní školy a jejich vedení.

 

Náhledy fotografií ze složky Děti na vodě -Avzo

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář